Erasmus+ pályázati lehetőségek
Az Erasmus+ Program az idén is várja azok jelentkezését, akik az oktatás, képzés, ifjúságügy területén aktív szervezetek és az alábbi területeken terveznek projektet megvalósítani:
1. Szakképzésben tanuló diákok mobilitása
Következő beadási határidő: 2018.02.01.
A pályázattípus célja a szakképzésben tanuló diákok támogatása mobilitási projektekben való részvételen keresztül. A pályázók köre a szakképzés területén működő köz- vagy magánintézmények.
2. Szakképzési munkatársak mobilitása
Következő határidő: 2018.02.01.
A pályázattípus célja az oktatásban, képzésben és ifjúsági területen dolgozók szakmai fejlődésének támogatása mobilitási projektek megvalósításán keresztül.
3. Köznevelési intézmények munkatársainak mobilitása
Következő határidő: 2018.02.01.
Ebben a pályázati kategóriában a köznevelési intézményben dolgozók szakmai fejlődését támogatják az oktatás minőségének fejlesztése és megújítása érdekében.
4. Felnőttoktatási munkatársak mobilitása
Következő határidő: 2018.02.01.
A pályázattípus célja a felnőtt tanulás területén dolgozók szakmai fejlődésének támogatása a tanítás, képzés és ifjúsági munka minőségének fejlesztése és megújítása érdekében.
5. Ifjúsági cserék
Következő határidő: 2018.02.15.
Az ifjúsági csereprogramok lehetővé teszik, hogy legalább két különböző országból származó fiatalok találkozzanak, és legfeljebb 21 napot együtt töltsenek.
6. Ifjúságsegítők mobilitása
Következő határidő: 2018.02.15.
Képzés és hálózatépítés ifjúságsegítőknek, melynek célja a minőségfejlesztés támogatása az ifjúsági munka területén, különösen az ifjúsági szervezetek és/vagy az egyéb érintett szereplők közötti szorosabb együttműködés révén.
7. Európai Önkéntes Szolgálat (EVS) – Önkéntesség külföldön
Következő határidő: 2018.02.15.
Az Erasmus+ lehetővé teszi, hogy a 17–30 éves fiatalok legfeljebb 12 hónapos önkéntes tevékenységet végezzenek külföldön.
Önkéntesként egy társadalmilag hasznos, nonprofit szervezetnél dolgozhatnak a fiatalok. Az önkéntesség időtartama hosszú távú projekt esetén minimum 2 hónap, maximum 12 hónap, rövidtávú projekt esetén pedig minimum két hét és maximum 2 hónap. Több terület közül lehet választani: ilyenek például az ifjúsági- és gyerekprogramok, a szociális terület, a kultúra, művészetek, környezetvédelem vagy a sport.
Az Európai Unió anyagi támogatást nyújt az önkéntes szolgálat megvalósításához az Erasmus+ programban pályázat útján: átalányösszeget határoz meg a projekt lebonyolítására, az útiköltségre, a szállásra, ellátásra, biztosításra, nyelvi felkészítésre és zsebpénzre.
8. Szakképzési mobilitási tanúsítvány
Következő határidő: 2018.05.17.
Azok az intézmények, amelyek jelentős sikereket tudnak felmutatni a szakképzésben tanulók és dolgozók magas színvonalú mobilitásának szervezésében, szakképzési mobilitási tanúsítványt nyerhetnek az Erasmus+ programban. Ennek előnye, hogy a tanúsítvánnyal rendelkező intézmények az elnyerést követő évtől a teljes programszakasz végéig (2020-ig) egyszerűsített formában pályázzanak szakképzési mobilitási tevékenységekre.
Amennyiben valamelyik pályázati kategória felkelti érdeklődést, kérjük töltse ki a Kommunikációs űrlapot és munkatársaink felveszik Önökkel a kapcsolatot.
Abban az esetben is várjuk megkeresésüket, ha mát az adott pályázati kategória idei beadási határidejéről lemaradtak. Az együttgondolkodásunk eredménye lehet, hogy a következő évben meghirdetésre kerülő pályázati kiírásra nagy eséllyel pályázzanak.
Arbor Talent, ahol a tehetség találkozik a lehetőséggel.